Programkereső

Székesfehérvári Királyi Napok

Ingyenes
08.09.
péntek
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

20.30 | Városház tér

Fesztiválnyitány

Dramatikus történelmi játék táncosokkal, zenészekkel – Bemutatkoznak az új óriásbábok: IV. Béla és Szent Margit – Látványos fényshow az Országalmánál

Szereplők: IV. Béla: Juhász Illés | Árpád-házi Szent Margit: Varga Lili | Batu kán: Szabó Miklós Bence | Béla herceg: Csengey Márton | Krónikás: Strasszer Domonkos

Közreműködnek: az Avar Horda ütősei, a Székesfehérvári Balett Színház, az Alba Regia Táncegyüttes és a Megadance Táncstúdió táncosai, valamint a Koronázási Ünnepi Játékok óriásbábjai

Koreográfusok: Egerházi Attila, Majoros Róbert és Rovó Tamás | Animáció: Falvay Miklós | Zenei vezető: Cserta Balázs

Írta és rendezte: Matuz János

(Esőhelyszín, módosított programmal: Városháza, Díszterem)

 

21.30, 22.00, 22.30 | Székesfehérvári Járásbíróság homlokzata 

Mapping: zenés 3D-s épületvetítés
Az architekturális épületvetítés során megmozdul és átrendeződik az épület

 

21.40 | Zichy-színpad előtt

Tűzszínház

 

Augusztus 9–20. | Minden nap 21.00–24.00 | A Ciszter templom és Szent István Király Múzeum homlokzatán

Mozgó történelmi képregény
IV. Béla élete és uralkodása

Esemény weboldala

08.10.
szombat
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

09.30 | Nemzeti Emlékhely

Az Osszárium ünnepélyes megnyitása, tiszteletadás virágelhelyezéssel
A megnyitót követően Rácz Piroska antropológus szakmai körsétát tart az érdeklődőknek.
Az Osszárium ingyenesen megtekinthető augusztus 20-ig, naponta 9.00–20.00 óráig.

Szakvezetések időpontjai:

Aug 10., szombat: a megnyitó után és 15.00 | Aug. 11., vasárnap 15.00

Aug. 17., szombat 15.00 | Aug. 18., vasárnap 15.00

 

10.00 | Városháza, Díszterem 

Béla király, míg éltél... hű béke honolt – konferencia IV. Béla király koráról

Jelentkezés és bővebb információ: info@albaarchivum.hu

 

14.00 | Szent István Király Múzeum, Országzászló tér

Hősök, szentek, hódítók – IV. Béla élete és uralkodása – kiállításmegnyitó

Köszöntőt mond: dr. Cser-Palkovics András polgármester, megnyitja: Pokrovenszki Krisztián igazgatóhelyettes és dr. Négyesi Lajos tudományos osztályvezető. Látogatható: december 31-ig, bővebb információ: www.szikm.hu

 

 

17.00–20.00 | Városház tér és Fő utca

Fehérvári Fúvós Fesztivál

Résztvevők: Várpalotai Bányász Fúvószenekar, dunaújvárosi Pentele Band, Martonvásári Fúvószenekar, Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar

 

19.30 | Zichy-színpad 

Budapest Bár

(Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

 

21.00, 21.30, 22.00, 22.30 | Székesfehérvári Járásbíróság homlokzata 

Mapping: zenés 3D-s épületvetítés
Az architekturális épületvetítés során megmozdul és átrendeződik az épület

Esemény weboldala

08.11.
vasárnap
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

11.00–17.00 | Mátyás király-emlékmű        

A XXIV. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál napközbeni programjai

Fejér megyei csoportok bemutatkozása:

11.00 Sárrét Táncegyüttes, Szabadbattyán

12.00 Táncol”KODÓ” Táncegyüttes, Székesfehérvár 

13.00 Ikarus Senior Táncegyüttes, Székesfehérvár,

14.00 Litéri Zöldág Kulturális Egyesület csoportjai

15.00 Mezőföld Virágai Szólótáncverseny díjazottjai

16.00 Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes.

Kísér: a Galiba és a Szedtevette zenekar

 

18.00 | Alba Plaza → Városház tér → Fő utca → Mátyás király-emlékmű

Utcatánc a fesztivál résztvevőivel

Résztvevők: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes

 

19.00 | Zichy-színpad

XXIV. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál nyitó gálája

Résztvevők: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes

 

21.00, 21.30, 22.00, 22.30 | Székesfehérvári Járásbíróság homlokzata 

Mapping: zenés 3D-s épületvetítés
Az architekturális épületvetítés során megmozdul és átrendeződik az épület

 

21.30 | Táncház 

FolkJam

Ez az este a meghívott külföldi táncegyüttesek zenekarairól szól. Mutassák meg ők, milyen egy igazi kolumbiai vagy tajvani táncház!

Résztvevők: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan és Törökország zenekarai

További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

Esemény weboldala

08.12.
hétfő
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

11.00 | Mátyás király-emlékmű

Királyi játéktér

A rögtönzött szabadtéri játszótéren ügyességi és eszközös gyermekjátékokat ismerhetnek meg és próbálhatnak ki azok, akik bekapcsolódnak a külföldi csoportok zenés foglalkozásaiba.

 

16.00 | Táncház

Királyi gyermekjátszó

Gyermekjátékok, körtáncok gyermekek és szüleik számára a jól ismert gyermekjátszó táncházak mintájára. Próbálják ki, hogyan játszanak, táncolnak és dalolnak a családok a világ más tájain!

 

16.00 | Bory-vár, Elefántos udvar (Esőhelyszín: Bory-vár képtára)

Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj, Deák Dénes-díj és Deák Dénes-ösztöndíj ünnepélyes átadása

 

17.00 | Mátyás király-emlékmű

Térzene

A külföldi táncegyüttesekkel érkező tehetséges zenészek utcazene-fesztiválja.

 

18.00 | Zichy-színpad 

Táncegyüttesek gálaműsora

A külföldi csoportok fellépői és a „Fölszállott a páva Székesfehérvárra” műsor (Debreceni Hajdú Táncegyüttes – Szinvavölgyi Néptáncműhely – Alba Regia Táncegyüttes) résztvevői

 

21.30 | Táncház 

Nemzetközi folkest

Tánc, zene, barátság és kulináris élmények, melyet közönségünk együtt élhet meg öt napon át külföldi csoportjaink táncosaival és zenészeivel.

További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

Esemény weboldala

08.13.
kedd
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

11.00 | Mátyás király-emlékmű

Királyi játéktér

A rögtönzött szabadtéri játszótéren ügyességi és eszközös gyermekjátékokat ismerhetnek meg és próbálhatnak ki azok, akik bekapcsolódnak a külföldi csoportok zenés foglalkozásaiba.

 

16.00 | Táncház

Királyi gyermekjátszó

Gyermekjátékok, körtáncok gyermekek és szüleik számára a jól ismert gyermekjátszó táncházak mintájára. Próbálják ki, hogyan játszanak, táncolnak és dalolnak a családok a világ más tájain.

 

17.00 | Mátyás király-emlékmű

Térzene

A külföldi táncegyüttesekkel érkező tehetséges zenészek utcazene-fesztiválja.

 

18.00 | Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház

Államalapító Szent István Érdemrend és Díj

A díjat magánszemélyek alapították 2004-ben, minden esztendőben olyan személynek ítélik oda, akinek munkásságához, szakmai életútjához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István király öröksége szolgált iránymutatásul.

 

18.00 | Zichy-színpad 

Góbé zenekar koncertje

 

19.15 | Zichy-színpad 

Táncegyüttesek gálaműsora

Résztvevők: a külföldi csoportok fellépői 

 

21.30 | Táncház 

Nemzetközi folkest

Tánc, zene, barátság és kulináris élmények, melyet közönségünk együtt élhet meg öt napon át külföldi csoportjaink táncosaival és zenészeivel.

További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

Esemény weboldala

08.14.
szerda
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

11.00 | Mátyás király-emlékmű

Királyi játéktér

A rögtönzött szabadtéri játszótéren ügyességi és eszközös gyermekjátékokat ismerhetnek meg és próbálhatnak ki azok, akik bekapcsolódnak a külföldi csoportok zenés foglalkozásaiba.

 

16.00 | Táncház

Királyi gyermekjátszó

Gyermekjátékok, körtáncok gyermekek és szüleik számára a jól ismert gyermekjátszó táncházak mintájára. Próbálják ki, hogyan játszanak, táncolnak és dalolnak a családok a világ más tájain.

 

17.00 | Mátyás király-emlékmű

Térzene

A külföldi táncegyüttesekkel érkező tehetséges zenészek utcazene-fesztiválja.

 

18.00 | Szent Imre-templom

Fogadalmi szentmise

A szentmise előtt 17.00 órától a Magyar Szent Család – Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre – ereklyéit ünnepélyesen átkísérik a Püspöki palotából a Szent Imre-templomba, a misét követően pedig vissza.

 

18.00 | Zichy-színpad 

Táncegyüttesek gálaműsora

Résztvevők: a külföldi csoportok fellépői, az Alba Regia AMI csoportjai és az Alba Regia Táncegyüttes Senior csoportja

 

21.30 | Táncház 

Nemzetközi folkest

Tánc, zene, barátság és kulináris élmények, melyet közönségünk együtt élhet meg öt napon át külföldi csoportjaink táncosaival és zenészeivel. A Besh o droM koncertje

További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

Esemény weboldala

08.15.
csütörtök
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

9.00 | Lánczos Kornél Gimnázium udvara

Megemlékezés a Magyar Királyi 3. Szent István Gyalogezred doni harcokban elesett katonáiról

 

18.00 | Szent Imre-templom

Nagyboldogasszony-napi ünnepi szentmise

 

18.30 | Táncház  Mészöly Géza utca Mátyás király körútAlba Plaza Városház tér Fő utca Zichy-színpad

Felvonulás a fesztivál résztvevőivel
Résztvevők: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes

 

20.00 | Zichy-színpad

XXIV. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál záró gálája
A résztvevő csoportok bemutatói: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes

Esemény weboldala

08.16.
péntek
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

16.40–19.00 | Városház tér

VII. Fricsay Richárd Regionális Katonazenekari Fesztivál

Résztvevő zenekarok: MH Veszprém Légierő Zenekar, MH Tata Helyőrségi Zenekar, MH Budapest Helyőrségi Zenekar, MH Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar
16.40 Katonazenekarok térzenéje a Vörösmarty Színház előtt, a Városház téren és az Alba Plaza előtti téren 
17.00 Zenekarok bevonulása a Városház térre, nyitány, zenekarok szakalaki bemutatója (gyep-show)
19.00 Zenekarok elvonulása a Fő utcán a Zichy liget felé

 

19.30 | Zichy-színpad 
Operett- és musicalslágerek
Füredi Nikolett, Kocsis Dénes, Serbán Attila és Simon Boglárka műsora, közreműködik Horváth Elemér és zenekara, valamint a produkció tánckara
(Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

Esemény weboldala

08.17.
szombat
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

10.00–23.00 | Belváros  

Koronázási Ünnepi Játékok

 

10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)

10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)

10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)

10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)

10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)

10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)

10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)

10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)

 

10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)

10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)

10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)

11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)

11.30 Musica Historica (Zichy liget)

13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)

13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

14.00 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)

14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)

14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)

15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)

15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)

16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)

16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)

16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)

16.15 A halhatatlanság országa – Fekete Dávid bábelőadása (Országzászló tér)

17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)

17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)

17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)

18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)

18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)

18.00 Gólyalábas vásári komédia (Városház tér)

18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)

18.30 A herceg átkaTűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)

19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)

19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)

21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)

22.30 Tűzszínház (Városház tér)

 

 

19.30 | Zichy-színpad 
Rúzsa Magdi
(Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

 

21.00–24.00 | Mátyás király-emlékmű és Országzászló tér

Interaktív épületfestés

Vetített falfestő-játék és kirakós játék 3D-s fénykockákkal

21.00 | Nemzeti Emlékhely 

Koronázási szertartásjáték: IV. Béla
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)

Esemény weboldala

08.18.
vasárnap
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

10.00–23.00 | Belváros

Koronázási Ünnepi Játékok

 

10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)

10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)

10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)

10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)

10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)

10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)

10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)

10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)

 

10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)

10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)

10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)

11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)

11.30 Musica Historica (Zichy liget)

11.30 Pavane zászlóforgatók (Városház tér)

13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)

13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

14.00 A herceg átka Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)

14.00 Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)

14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)

14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)

15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)

15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)

16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)

16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)

16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)

16.15 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)

17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)

17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)

17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)

17.00 Pavane zászlóforgatók (Vörösmarty Színház előtt)

18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)

18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)

18.00 Gólyalábas vásári komédia (Városház tér)

18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)

18.30 Kelekótya haramiák – a Ziránó Színház előadása (Országzászló tér)

19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)

19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)

19.30 Pavane zászlóforgatók (Országzászló tér)

21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)

22.30 Tűzszínház (Városház tér)

 

21.00–24.00 | Mátyás király-emlékmű és Országzászló tér

Interaktív épületfestés

Vetített falfestő-játék és kirakós játék 3D-s fénykockákkal

21.00 | Nemzeti Emlékhely 

Koronázási szertartásjáték: IV. Béla
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)

Esemény weboldala

08.19.
hétfő
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

10.00–23.00 | Belváros  

Koronázási Ünnepi Játékok

 

10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)

10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)

10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)

10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)

10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)

10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)

10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)

10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)

 

10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)

10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)

10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)

11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)

11.30 Musica Historica (Zichy liget)

11.30 Pavane zászlóforgatók (Városház tér)

13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)

13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

14.00 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)

14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

14.00 Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)

14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)

14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)

15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)

15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)

15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)

16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)

16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)

16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)

16.15 A herceg átkaTűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)

17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)

17.00 Pavane zászlóforgatók (Vörösmarty Színház előtt)

17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)

17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)

17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)

18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)

18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)

18.00 Gólyalábas vásári komédia (Városház tér)

18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)

18.30 Farkasbarkas – az Aranyszamár Bábszínház előadása (Országzászló tér)

19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)

19.30 Pavane zászlóforgatók (Országzászló tér)

19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)

21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)

22.30 Tűzszínház (Városház tér)

 

 

15.00–24.00 | Bory tér

28. Öreghegyi Mulatság

 

15.00–20.00 „Mesekert” interaktív játszóház a Bory téren

18.00 és 20.10 Band Of StreetS a Bory téren

Színpadi programok:

15.00 Főnix Rock and Roll SE táncosai

15.20 Zsigmond Lala

15.40 Felicita KTSE táncosai

16.10 Borlovagrendek felvonulása az Öreghegyi Borház pincéjétől a színpadig, kísér a Zsikó zenekar. Borrendek bemutatkozása a színpadon

17.00 Polgármesteri köszöntő, új kenyér megszentelése és boráldás

17.20 Szolnoki Tibor és Zsadon Andrea műsora

18.30 Zsikó zenekar

19.30 Vikidál Gyula

21.00 Utcabál a Fantom zenekarral

24.0000.15 Tűzijáték, „Il Silenzio”

 

21.00–24.00 | Mátyás király-emlékmű és Országzászló tér

Interaktív épületfestés

Vetített falfestő-játék és kirakós játék 3D-s fénykockákkal

21.00 | Nemzeti Emlékhely 

Koronázási szertartásjáték: IV. Béla
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)

Esemény weboldala

08.20.
kedd
Fényjátékok, középkori élő sakk, IV. Béla koronázása, fúvós zenekarok találkozója, népművészeti és néptáncfesztivál, könnyűzenei koncertek – augusztusban ismét színes, gazdag program várja a vendégeket a Székesfehérvári Királyi Napokon.

10.00 órától | Fő utca, Városház tér 

„Dunán innen, Dunán túl” – Népművészeti Fesztivál
Vas megye, Rábaköz, Sárköz, Galga mente és a Balaton-felvidék tájegységeinek bemutatkozása: néphagyományok, viseletek, néptánc, népzene

 

10.00–16.00 | Belváros

Vásári forgatag – interaktív program

10.00–12.00 Tördemic Néptáncegyüttes, Badacsonytördemic (Országzászló tér)

11.00–13.00 Veresegyházi Hagyományőrző Népi Együttes (Országalma)

12.00–14.00 Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes (Szent István-emlékjel)

13.00–15.00 Énekes Lenke Hagyományőrző Egyesület, Vitnyéd (Országzászló tér)

14.00–16.00 Bogár István Hagyományőrző Egyesület, Őcsény (Országalma)

 

12.30–17.00 | Mátyás király-emlékmű

Színpadi programok

12.30–13.00 Tördemic Néptáncegyüttes, Badacsonytördemic (Balaton-felvidék)

13.30–14.00 Veresegyházi Hagyományőrző Népi Együttes (Galga mente)

14.30–15.00 Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes (Vas megye)

15.30–16.00 Énekes Lenke Hagyományőrző Egyesület, Vitnyéd (Rábaköz)

16.30–17.00 Bogár István Hagyományőrző Egyesület, Őcsény (Sárköz)

 

10.30 | Szent Imre-templom 

Szent István-napi ünnepi szentmise

A szentmisét bemutatja: Spányi Antal megyés püspök

17.00 | Nemzeti Emlékhely 

Tiszteletadás Szent István szarkofágjánál

  

16.45 | Városház térről a Zichy-színpadig

Borlovagrendek felvonulása és borrendi rendezvény

A borrendek a Kákics zenekar kíséretével vonulnak fel az Országalmától az Országzászló térig, majd onnan 17.45-kor tovább a Zichy-színpadig, ahol a köszöntők után boráldással, borlovag-avatással zárul a rendezvény.

  

17.00 | Koronás Park – Szabadságharcos út – Mátyás király körút – Fő utca – Városház tér – Szent István tér 

Fehérvári királyok menete és néptáncegyüttesek zarándoklata Szent István sírjához
Történelmi felvonulás az óriásbábokkal, a hagyományőrzőkkel és az Alba Regia Táncegyüttes csoportjaival

(Kedvezőtlen időjárás esetén a program elmarad.)

 

18.00 | Szent István tér
Ünnepi Közgyűlés

Ünnepi beszédet mond és Székesfehérvár kitüntetéseit átadja: dr. Cser-Palkovics András polgármester
(Esőhelyszín: Városháza Díszterme)

  

19.00 | Zichy-színpad 

Táncra, magyar! – ARTE 70

Múlt – jelen – jövő: az Alba Regia Táncegyüttes jubileumi műsora

A 70 éves jubileumát ünneplő Alba Regia Táncegyüttes műsorában együtt lép fel 300 táncos, kicsi és nagy, fiatal és idős, lány és fiú, férfi és nő, apa és anya, szülő és gyermeke, volt szerelmes párok, elvált házastársak, leendő házastársak, táncos és zenész, tilinkós és galibás.

Rendező: Majoros Róbert, az együttes művészeti vezetője

(Esőhelyszín: Vörösmarty Színház)

 

22.00 | Palotavárosi tavak  

Ünnepi tűzijáték
(Szélsőséges időjárás esetén a tűzijátékot a Fehérvári Lecsófőző Vigasság idején rendezi meg a város.)

Esemény weboldala

Térkép

Cím: Székesfehérvár, Fő utca

Észrevétel beküldése

Programajánló