Programkereső

Gluteus - piriformis átmozgató - csípő mobilizáló jóga

Ezen a foglalkozáson "csípő mobilizáló" , kimozgató ászanákat gyakorlunk, a gluteus (farizom) és a piriformis (körteképű izom) egészséges tónusáért és a csípő mobilitásának a fejlesztéséért.

Ezen a foglalkozáson "csípő mobilizáló" , kimozgató ászanákat gyakorlunk, a gluteus (farizom) és a piriformis (körteképű izom) egészséges tónusáért és a csípő mobilitásának a fejlesztéséért.

"Ami nagyon jellemző a piriformis szindrómára, hogy a fájdalom a fenék közepénél kezdődik és comb hátsó részén fut végig. Általában nem kapcsolódik deréktáji panasz hozzá (ellentétben a sérves tünetekkel), üléskor pedig rendszerint erősödnek a tünetek (jellemző az érintett fenék elemelése ülés közben, mivel akkor csökken a nyomás a fájdalmas területen). Jellemző tünetek lehetnek még: tapintás érzés csökkenése az egyik alsó végtagon, fartáji és farokcsont táji fájdalom, keresztcsonti fájdalom, isiászos panaszok, ülési nehezítettség stb."
forrás

"A nagyfarizom (m. gluteus maximus) gyengülésre hajlamos izom. Ha nem erősítjük tudatosan, bizony rendesen elhagyja magát. Pedig nagy szükségünk van rá, mivel a medence, s ez által az ágyéki gerinc helyes beállításának egyik kulcsszereplője (a hasizmok mellett). Gyengesége esetén a medence előrebillen, a has előreesik, a fenék hátra tolódik („kacsatartás”). Az erősítés hiánya pedig az állagán is gyorsan megmutatkozik... Mozgásrendszeri szerepét tekintve a csípőízület fő feszítője (vagyis hajlított csípőből nyújtottat csinál), illetve fékező működéssel dolgozik a guggolások, döntések során."
forrás

Ár: 3000 Ft

Létszám max.: 12 fő

Jelentkezés: 06/20/9175-865, nagygaborimre@gmail.com

Esemény weboldala

Facebook oldal

Térkép

Cím: Székesfehérvár, Zámoly u. 59.